Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023r.

1.Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2.Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Porządek Mszy świętych:

Królik Polski godz. 8.00 i 18.00
Bałucianka w cerkwi godz. 16.00

3.W środę zakończenie nabożeństw majowych.

4.Od wtorku do soboty adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza święta o godz. 18.00.

5.We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla rodziców i kandydatów do Bierzmowania, którzy w dniu 5 czerwca przyjmą Sakrament Bierzmowania.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

7.W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele.

8.W pierwszy piątek od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzę osoby starsze i chore.

9.Spowiedź przed pierwszym piątkiem, a także spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania i świadków codziennie w czasie adoracji.

10.W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15 różaniec wynagradzający i procesja z figurą Matki Bożej. Msza święta o godz. 18.00.

11.Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

12.Także za tydzień w niedzielę w Bałuciance po Mszy świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

13.Dzisiaj przy budynku naszej Szkoły Podstawowej „Piknik Rodzinny”. Początek od godz. 15.00. Przygotowano wiele atrakcji. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

14.Za tydzień w niedzielę w Parku Zdrojowym w Rymanowie Zdroju Dzień Dziecka. Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci. Początek od godz. 13.00.

15.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: Królik Polski, ul. Bieszczadzka od nr 91 do 109.

16.W przyszły poniedziałek 5 czerwca na Mszy świętej o godz. 18.00 Ks. Bp Stanisław Jamrozek udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży i młodzieży z parafii Wróblik Królewski.

17.Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejęła pani Małgorzata Kustra.

18.Rozpoczął się sezon koszenia trawy przy obiektach parafialnych i na cmentarzu. Na ten cel proszę składać w kopertach po 30 zł.