Niedziela Trójcy Przenajświętszej– 04.06.2023r.

1.Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

2.Jutro na Mszy świętej o godz. 18.00 Ks. Bp Stanisław Jamrozek udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z parafii Królik Polski i Wróblik Królewski.

3.Od wtorku do soboty adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W piątek
i sobotę o godz. 17.30 litania da Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Msza święta o godz. 18.00.

4.Od wtorku do środy dzieci z klasy IV w czasie Mszy świętej o godz. 18.00 będą miały przygotowanie duchowe do przeżycia rocznicy I Komunii Świętej. Na te Msze święte zapraszam także ich rodziców.

5.W środę o godz. 17.30 różaniec i zmiana tajemnic różańcowych.

6.W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych niedzielny. Na sumie dzieci z klasy IV będą przeżywały  rocznicę przyjęcia Komunii świętej.  Po Mszy świętej o godz. 11.15 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Jak co roku o przygotowanie ołtarzy proszę:
I. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych
II. Koło Gospodyń Wiejskich
III. Strażacy
IV. Akcja Katolicka z Młodzieżą, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia.
W strojach komunijnych przyjdą dzieci z klasy III i IV. Panów proszę do baldachimu i chorągwi, a młodzież do figur.

Dzisiaj za pobożny udział w procesji, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7.Za tydzień składka na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać

8.W Bałuciance w kościele w piątek i sobotę Msza święta o godz. 16.00 i procesja.

9.Trwa sezon koszenia trawy wokół naszych kościołów, na cmentarzu i wokół plebanii. Ofiary w wysokości 30 zł. proszę składać w kopertach.

10.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: Królik Polski, ul. Bieszczadzka od 111 do nr 122.

11. Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby
w tym tygodniu dyżur przejęła pani Urszula Gazda.

12.Zapowidzi przedślubne

Artur Zbigniew Ozimina syn Andrzeja i Beaty Lorens zam. w Króliku Polskim oraz Ilona Katarzyna Zemlańska córka Wiesława i Teresy Mossor zam. w Króliku Polskim, zap. I

Tomasz Paweł Nycz syn Adama i Agnieszki zam. w Króliku Polskim oraz Zuzanna Maria Jakubowicz córka Zenona i Marii  zam. w Klimkówce, zap. I