5 Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023r.

1.Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte do liturgii Wielkiego Piątku.

2.Dzisiaj Gorzkie Żale w Króliku Polskim o godz. 15.30. w Bałuciance po Mszy św. o godz. 10.00.

3.W tym tygodniu w poniedziałku i wtorek adoracja od godz. 17.00. Msza święta o godz. 18.00.

4.We wtorek o godz. 17.30 modlitwy do św. Józefa

5.W środę, czwartek i sobotę adoracja od godz. 7.00. Msza święta o godz. 8.00. W środę o godz. 7.30 nowenna do Matki Bożej.

6.W środę spowiedź przygotowująca do Świąt Wielkanocnych.
W Króliku Polskim od godz. 14.00 do 17.30. Przerwa w spowiedzi od godz. 15.30 do 16.00. W Bałuciance spowiedź od godz. 16.15 do 17.30.

7.W piątek w Bałuciance Droga Krzyżowa o godz. 16.30. a po niej Msza św.
W Króliku Polskim Droga Krzyżowa o godz. 18.00. a po niej Msza św.
W każdy piątek Wielkiego Postu w czasie Mszy świętej będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego grobu.

8.Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Na sumie uroczyste poświęcenie palm przy zabytkowym kościele i procesja z palmami.

9.W Niedzielę Palmową po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na krośnieńskie hospicjum.

10.Także w Niedzielę Palmową w kościele w Rymanowie Zdroju o godz. 20.30 rozpocznie się wieczornica poświęcona św. Janowi Pawłowi II, następnie różaniec i procesja do figury św. Jana Pawła II w parku zdrojowym.

11.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: Królik Polski, ul. Bieszczadzka od nr  194 do końca.

12.Dziękuję parafianom z Bałucianki za uporządkowanie kościoła po pracach przy nowej posadzce. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejął p. Zdzisław Barć.

13.Zapowiedzi przedślubne

Kamil Paweł Długosz syn Adama i Bożeny Kielar zam. w Iwoniczu z Gabriela Anna Bolanowska córką Tomasza i Magdaleny Bielecka zam. w Króliku Polskim, zap. I