1 Niedziela Adwentu – 03.12.2023r.

1.Rozpoczyna się Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem:
„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

2.Od jutra o godz. 17.00 będą sprawowane Msze święte roratnie. O godz. 16.00 rozpocznie
się wystawienie Najświętszego Sakramentu.
W poniedziałek, środę i piątek pół godziny przed Mszą świętą będzie różaniec.
We wtorek, czwartek i sobotę pół godziny przed Mszą świętą będzie wspólny śpiew Godzinek do Matki Bożej.
Do codziennego i licznego udziału w roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci tak jak w ubiegłym roku będą codziennie świecić lampiony i losowały figurkę Maryi, którą na całą dobę zabiorą do domu i razem z rodziną będą przy Matce Bożej modlić się.

3.W środę 6 grudnia o godz. 16.00 do naszego kościoła zawita św. Mikołaj. Dlatego Msza święta wyjątkowo o godz. 8.00. Adoracja od godz. 7.00. Różaniec o godz. 7.30.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

5. W czwartek wyjątkowo zmiana tajemnic różańcowych po śpiewie Godzinek.

6.W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy świętych:
Królik Polski godz. 17.00
Bałucianka kościół godz. 15.30
W czasie Mszy św. o godz. 17.00 dzieci z kl. III otrzymają poświęcone medaliki. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.W sobotę adoracja o godz. 7.00. Msza święta roratnia o godz. 8.00.

8.W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii.

9.W nawie bocznej znajdują się świece wigilijne. Cena świecy 12 zł.

10.Nasz Pan Organista będzie roznosił opłatki na wigilijny stół w piątek od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00, w niedzielę od godz. 16.00. Rozpocznie od początku ul. Bieszczadzkiej.

11.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: ul. Bieszczadzka od nr 25 do 36A

12.Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przyjęła
pani Aleksandra Nowak.

13.Na cmentarzu jeszcze do jutra będzie podstawiona przyczepa na uschnięte kwiaty.

14. Dyrektor SP w Króliku Polskim oraz Rada Rodziców zapraszają serdecznie na kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 10.XII.2023 r.(NIEDZIELA) po mszach świętych, w starym Kościele lub pod nowym Kościołem (w zależności od pogody). Pieniądze z kiermaszu przeznaczone będą dla uczniów SP, na dopłaty do wycieczek, wyjazdów do kin, teatrów itp.