Odpust parafialny 2021

8 września przypada odpust parafialny – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień to szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia, wyrażający się konkretnie w darze odpustu. Jest to czas uwielbienia Boga za pośrednictwem Matki Bożej. Wydarzenie odpustowe wyznacza nam drogę do Boga na cały rok, ale równocześnie skłania nas do wyrażania wdzięczności Bogu za przeżycie minionego roku.

Uroczystej mszy świętej przewodniczył ks. Roman Lorens, proboszcz parafii w Jasionowie, który wygłosił także do nas Słowo Boże. Przy ołtarzu stanęli również ks. Bogdan Nitka, ks. Kazimierz Giera oraz ks. Marcin Kałwik CSMA. Na zakończenie mszy świętej odbyła się tradycyjna procesja wokół kościoła z wieńcami dożynkowymi.

fot. Rafał Głód