Wielkanoc

Wtorek w oktawie wielkanocnej ♦WIELKANOC 2021♦

Odwaga to słowo w Ewangelii zawsze wypływa z ust Jezusa. To On, Zmartwychwstały, podnosi nas potrzebujących. Jeśli jesteś słaby i kruchy
w drodze, jeśli upadniesz, nie lękaj się, Bóg wyciąga do ciebie rękę i mówi ci: Odwagi!

Człowiek nie może dać sobie odwagi, ale może ją otrzymać w darze.  Wystarczy otworzyć serce na modlitwie, wystarczy unieść nieco ów kamień, umieszczony u drzwi serca, aby pozwolić wejść światłu Jezusa. Wystarczy Go zaprosić: Przyjdź, Jezu, w moje lęki i powiedz także i mnie: Odwagi!

Z Tobą, Panie, będziemy doświadczani, ale nie roztrzęsieni. I niezależnie od tego, jak wielki byłby w nas smutek, poczujemy, że musimy mieć nadzieję, bo z Tobą krzyż prowadzi do zmartwychwstania, bo jesteś z nami w mrokach naszych nocy.