Aktualności

Wizytacja Kanoniczna 2020

16 września 2020r. wspólnota parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Króliku Polskim przeżywała dzień wizytacji kanonicznej biskupa pomocniczego archidiecezji przemyskiej Stanisława Jamrozka. Wizytacja diecezji przez biskupa jest czynnością apostolską. Stanowi okazję do pogłębienia kontaktów z duszpasterzami i wiernymi oraz różnymi wspólnotami modlitewnymi i apostolskimi, działającymi w parafii. Trzeba dostrzec jednak również liczną grupę osób zaangażowanych, zrzeszonych w różnych formach grup oraz wspólnot o charakterze modlitewnym, apostolskim czy ewangelizacyjnym. Parafia cieszy się wysokim poziomem troski o formację liturgiczną. Bardzo dobrze prowadzona jest liturgiczna służba ołtarza. Warto dodać, że podczas wizytacji Ksiądz Biskup spotkał się z Radą Parafialną, Akcją Katolicka, Różami Różańcowymi, Krucjatą różańcową oraz z ministrantami i lektorami.

Podczas uroczystej Mszy świętej, Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Módlmy się za bierzmowanych, by zaufali Bogu, zawierzyli Mu swoje życie i szukali własnej drogi w łączności z Nim.