Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020r.

1.W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wszystkich jego uczestników z wyłączeniem osób go sprawujących.

Zniesienie liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych.

2.Dzisiaj za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.Dzisiaj zakończenie nabożeństw majowych. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

4.Jutro święto NMP Matki Kościoła. Porządek Mszy świętych: Królik Polski: godz. 8.00. i 18.00. W Bałuciance Msza święta o godz. 16.00.

5.W środę nowenna do Matki Bożej oraz zmiana tajemnic różańcowych.

6.W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00. Msza św. o godz. 8.00.

Na adorację w tym tygodniu zapraszam następujące rodziny:
– Królik Polski: cała ulica Zielona
– Szklary: 10/5 i 10/5
– Bałucianka: 9, 11 i 12

7.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie adoracji przez cały tydzień.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będziemy modlić się za kapłanów, a także o nowe powołania do życia kapłańskiego, także z naszej parafii oraz za ministrantów i lektorów. Ministrantów i lektorów zapraszam na Mszę świętą o godz. 18.00. W tym dniu będzie jeszcze w Króliku Polskim Msza św. o godz. 8.00. a w Bałuciance o godz. 16.00.

W piątek odwiedzę chorych od godz. 9.00.

W sobotę nabożeństwo I sobót miesiąca.

8.W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. W Bałuciance zmiana tajemnic różańcowych.

9.Na naszej stronie internetowej są zamieszczane rozważania czerwcowe.

10.Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy VIII proszę na spotkanie w środę na godz. 16.00. Spotkanie odbędzie się w  kościele.

11.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: ul. Bieszczadzka 190, 192, 194, 198, 200, 201, 202, 204, 206, 208.

12.Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejęła pani Celina Borek.

13.Trwa sezon koszenia trawy wokół kościołów i na cmentarzu. Jak co roku, proszę o złożenie w kopertach ofiary w wysokości 30 zł. od każdej rodziny.

14.Zapowiedzi przedślubne

Sebastian Szemel – zam. w Zapowy
Aleksandra Wiernasz – zam. w  naszej parafii
Zapowiedź I I   (31. 05. 2020)

Mateusz Szymczakowski – zam. w Jaśliskach
Aleksandra Tabisz – zam. w naszej parafii
Zapowiedź I  (31.05.2020)

Kto, by wiedział o przeszkodach między tymi osobami, proszę powiadomić Urząd Parafialny.