Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16.05.2021r.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą nowo wyświęconych diakonów.

2. Także dzisiaj Akcja Katolicka zaprasza parafian na godz. 15.00 do kościoła na modlitwę za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

3.Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4.W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny.

5.Od poniedziałku do piątku wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz.17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.45. Msza święta o godz. 18.00. Na adorację w tym tygodniu zapraszam następujące rodziny:
– Królik Polski: ul. Zielona – cała
– Szklary: 9/7, 9/8
– Bałucianka nr 14 i 17

W tym tygodniu na nabożeństwa majowe zapraszam:
– poniedziałek i środa: dzieci z przedszkola oraz z klasy I, II i III
– czwartek: klasa IV
– wtorek i piątek: klasa VI, VII, VIII oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych

6.W sobotę adoracja od godz. 7.00. Nabożeństwo majowe o godz. 7.45. Msza święta o godz. 8.00.

7.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny z ul. Zielonej – cała.

8.We wtorek i czwartek na Szklarach o godz. 19.00. nabożeństwo majowe przy kapliczce.

9.Rozpoczął się sezon koszenia trawy wokół kościołów i na cmentarzu. Jak co roku, proszę o złożenie w kopertach ofiary w wysokości 30 zł. od każdej rodziny.

10.Bóg zapłać za ofiary na poszkodowanych w czasie nawałnicy, która przeszła przez naszą parafię 1 maja.

11.Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejęła pani Halina Rygiel.