Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021r.

1.Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

2.Jutro zakończenie nabożeństw majowych, od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych niedzielny. Na sumie dzieci z klasy IV będą przeżywały  rocznicę przyjęcia Komunii świętej.  Po Mszy świętej o godz. 11.15 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Jak co roku o przygotowanie ołtarzy proszę:
I. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych
II. Koło Gospodyń Wiejskich
III. Strażacy
IV. Akcja Katolicka z Młodzieżą

Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia. W strojach komunijnych przyjdą dzieci z klasy III. Panów proszę do baldachimu i chorągwi, a młodzież do figur.

Za pobożny udział w procesji, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5.W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych i starszych parafian.

6.W sobotę nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca w czasie adoracji
o godz. 17.00.

7.Od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem czwartku,  wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz.17.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.45. Msza święta o godz. 18.00. Na adorację w tym tygodniu zapraszam następujące rodziny:

– Królik Polski: ul. Dąbrówka nr 16, 17, 20, 22, 24, 26, 28, 28A, 30, 36

– Szklary: 9/11, 9/12

– Bałucianka nr 22 i 23

8.Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych w Bałuciance.

9.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny z ul. Dąbrówka nr 16, 17, 20, 22, 24, 26, 28, 28A, 30, 36

10.Rozpoczął się sezon koszenia trawy wokół kościołów i na cmentarzu. Jak co roku, proszę o złożenie w kopertach ofiary w wysokości 30 zł. od każdej rodziny.

11.Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejęła pani Maria Rygiel.