Uroczystość Chrystusa Króla 22.11.2020 r.

1.Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.Za tydzień I Niedziela Adwentu.

3.Od  poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. O godz. 16.20. będą czytane wypominki, następnie różaniec za zmarłych. Msza św. o godz. 17.00.

W  sobotę adoracja od godz. 7.00. O godz. 7.20. będą czytane wypominki, następnie różaniec za zmarłych. Msza św. o godz. 8.00.

Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki na wypominki.

4.Ze względu na pandemię nie będzie wyznaczanych rodzin na adorację Najświętszego Sakramentu. Na modlitwę zapraszam tych parafian, którzy mogą przyjść.

Bardzo proszę, aby modlić się w rodzinach w następujących intencjach:
– o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie;
– o ustanie pandemii i zdrowie dla wszystkich chorych i cierpiących.
– w intencji wszystkich służb medycznych, mundurowych oraz wolontariuszy, którzy z  poświęceniem posługują chorym i cierpiącym,
– o życie wieczne dla zmarłych.

5.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny z ul. Bieszczadzka: 73, 74, 77, 79, 81, 82, 85, 86, 98, 90.

6. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią od I Niedzieli Adwentu będzie można nabyć w nawie bocznej naszego kościoła poświęcone opłatki oraz   świece wigilijne. Cena świecy to jeden posiłek dla dziecka (7 – 10 zł.), opłatki –  dowolna ofiara.

7.Na parkingu przy cmentarzu znajduje się przyczepa, na którą proszę wrzucać kwiaty bez doniczek. Doniczki należy wrzucać do foliowego worka, który znajduje się obok przyczepy. Przyczepa będzie na parkingu 2 tygodnie. Proszę w inne miejsca (np. fosa) kwiatów nie wyrzucać.

8.Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz naszej strony parafialnej.

9.Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejął pan Zdzisław Barć.