Wielkanoc

Poniedziałek Wielkanocny ♦WIELKANOC 2021♦

Grób jest miejscem, skąd ci, którzy tam wchodzą już nie wychodzą. Ale Jezus wyszedł dla nas, dla nas zmartwychwstał, aby wnieść życie tam, gdzie była śmierć, aby rozpocząć nową historię, tam gdzie położono kamień.

Jezus, który odsunął kamień leżący u wejściu do grobu, może usunąć głazy, które zamykają serce. Nie poddawajmy się zatem rezygnacji, nie kładźmy kamienia na nadziei. Możemy i musimy żywić nadzieję, bo Bóg jest wierny. Nie zostawił nas samych, nawiedził nas.

Wszedł we wszystkie nasze sytuacje, w cierpienie, w udrękę, w śmierć. Jego światło oświetliło ciemności grobu. Dziś chce dotrzeć do najmroczniejszych zakątków życia. Nawet jeśli pogrzebałeś nadzieję w swoim sercu, nie poddawaj się. Bóg jest większy. Mrok i śmierć nie mają ostatniego słowa.

Odwagi, z Bogiem nic nie jest stracone!