Odpust parafialny 2020

Dnia 8 września przypada odpust parafialny – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień to szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia, wyrażający się konkretnie w darze odpustu. Jest to czas uwielbienia Boga za pośrednictwem Matki Bożej. Wydarzenie odpustowe wyznacza nam drogę do Boga na cały rok, ale równocześnie skłania nas do wyrażania wdzięczności Bogu za przeżycie minionego roku.

Głównym punktem odpustu w parafii była msza odpustowa odprawiona o godz. 17:00 – ku czci Najświętszej Maryi Panny. Uroczystej mszy przewodniczył oraz wygłosił kazanie ks. Jacek Michno – proboszcz parafii Chrystusa Króla w Sanoku. Po zakończonej mszy świętej odbyła się procesja, z wieńcami dożynkowymi, wokół kościoła.