1.Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
2.Od poniedziałku do środy adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Msza święta o godz. 18.00. We wtorek na nabożeństwo czerwcowe i Mszę świętą zapraszam dzieci z klasy IV.
3.Spowiedź dla dzieci z klasy IV przed Rocznicą I Komunii Świętej, a także przed pierwszym piątkiem miesiąca i Uroczystością Bożego Ciała od poniedziałku do środy podczas adoracji od godz. 17.00 do 17.45.
4.W pierwszą środę miesiąca o godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe, dziesiątek różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Następnie Msza święta.
5.W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych niedzielny. Na sumie dzieci z klasy IV będą przeżywały rocznicę przyjęcia Komunii świętej. Po Mszy świętej o godz. 11.15 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.
Jak co roku o przygotowanie ołtarzy proszę:
I. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych
II. Koło Gospodyń Wiejskich
III. Strażacy
IV. Akcja Katolicka
Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia.
W strojach komunijnych przyjdą dzieci z klasy III i IV. Mężczyzn proszę do niesienia baldachimu i chorągwi, a młodzież do figur.
5.W Bałuciance w cerkwi w piątek i sobotę Msza święta o godz. 16.00 i procesja.
6.W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzę osoby starsze i chore.
7.W pierwszy piątek i sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, procesja i Msza święta.
8.W dniu 27 czerwca planowana jest pielgrzymka parafialna do Komańczy, miejsca związanego z bł. Stefanem Wyszyńskim. Cena 30 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
9.Trwa sezon koszenia trawy wokół naszych obiektów parafialnych. Ofiary w wysokości 70 zł proszę składać w kopertach na tacę.
10.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: Królik Polski, ul. Bieszczadzka od nr 25 do 36A.
11. Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejął p. Józef Lichaj.
