Ogłoszenia parafialne

Niedziela Trójcy Przenajświętszej– 26.05.2024r.

1.Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Także dzisiaj dzieci z klasy IV na Mszy świętej o godz. 11.15 rozpoczynają duchowe przygotowanie do Rocznicy I Komunii Świętej.

2.Także dzisiaj w kościele o godz. 15.30 nabożeństwo majowe w intencji wszystkich matek.

3.Od poniedziałku do środy adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza święta o godz. 18.00.
W poniedziałek na nabożeństwo majowe i Mszę świętą zapraszam dzieci z klasy IV a także ich rodziców. W tym tygodniu w sposób szczególny podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się za rodziny mieszkające na ul. Zielonej i Dąbrówce.

4.We wtorek nabożeństwo majowe połączone z modlitwami do św. Michała Archanioła. Zapraszam parafian którzy przyjęli szkaplerz i wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła.

5.Spowiedź dla dzieci z klasy IV a także przed Uroczystością Bożego Ciała od poniedziałku do środy podczas adoracji.

6.W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych niedzielny. Na sumie dzieci z klasy IV będą przeżywały  rocznicę przyjęcia Komunii świętej.  Po Mszy świętej o godz. 11.15 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Jak co roku o przygotowanie ołtarzy proszę:
I. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych
II. Koło Gospodyń Wiejskich
III. Strażacy
IV. Akcja Katolicka

Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia.
W strojach komunijnych przyjdą dzieci z klasy III i IV. Mężczyzn proszę do niesienia baldachimu i chorągwi, a młodzież do figur.

7.W Bałuciance w cerkwi w piątek i sobotę Msza święta o godz. 16.00 i procesja.

8. Na piątek w Oktawie Bożego Ciała, 31 maja, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę. Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 31 maja zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.

9.W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi następnie litania loretańska i procesja eucharystyczna. Msza święta o godz. 18.00.

10.Trwa sezon koszenia trawy wokół naszych obiektów parafialnych. Ofiary w wysokości 50 zł proszę składać w kopertach na tacę.

11.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: Królik Polski, ul. Bieszczadzka od nr 166 do 179.

12. Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejęła p. Ewa Barć.

13. Pielgrzymka parafialna do Kazimierza Dolnego i Lubeni na grób ks. Franciszka Barana wieloletniego proboszcza naszej parafii w dniu 15.06.2024r. W programie zwiedzanie najcenniejszych  zabytków  Kazimierza Dolnego. Wyjazd o godz. 5.00. Powrót ok. godz. 22.00. Cena 260 zł/os przy 40 – 45 osobach. Szczegółowy program (KLIKNIJ TUTAJ). Zapisy na plebanii po Mszy świętej lub u p. Teresy Puchalskiej (proszę mieć ze sobą dowód osobisty).