Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022r.

1.Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

2.Dzisiejsza składka na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać.

3.Od poniedziałku do środy dzieci z klasy IV w czasie Mszy świętej o godz. 18.00 będą miały przygotowanie duchowe do przeżycia rocznicy I Komunii Świętej. Na te Msze święte zapraszam także ich rodziców.

4.W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych niedzielny. Na sumie dzieci z klasy IV będą przeżywały  rocznicę przyjęcia Komunii świętej.  Po Mszy świętej o godz. 11.15 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Jak co roku o przygotowanie ołtarzy proszę:
I. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych
II. Koło Gospodyń Wiejskich
III. Strażacy
IV. Akcja Katolicka z Młodzieżą, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia.
W strojach komunijnych przyjdą dzieci z klasy III i IV. Panów proszę do baldachimu i chorągwi, a młodzież do figur.

Dzisiaj za pobożny udział w procesji, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.W piątek po Uroczystości Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.W tym tygodniu nabożeństwa w zabytkowym kościele.  Od poniedziałku do soboty adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W piątek i sobotę o godz. 17.30 litania da Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Msza święta o godz. 18.00.

7.W Bałuciance w cerkwi w piątek i sobotę Msza święta o godz. 16.00 i procesja.

8.W sobotę 18 czerwca odbędzie się doroczna pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Wyjazd o 3 nad ranem z Klimkówki. Koszt 80 zł. Zapisy do 13 czerwca w zakrystii.

9.Rozpoczął się sezon koszenia trawy wokół naszych kościołów, na cmentarzu i wokół plebanii. Ofiary w wysokości 30 zł. proszę składać w kopertach.

10.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: Królik Polski, ul. Bieszczadzka od 91 do nr 109.

11.Zapowiedzi przedślubne

Mateusz Tomasz Maciołek syn Andrzeja i Katarzyny Piekarz  zam. w Króliku Polskim oraz Karolina Katarzyna Chodorowska córka Wojciecha i Marty Matusik zam. w Króliku Polskim zap. II

Radosław Konrad Chęć syn Adama i Agaty Lichota zam. w Drohobyczce oraz Joanna Justyna Dereniowska córka Franciszka i Małgorzaty Kasperkowicz zam. w Króliku Polskim, zap. I