Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 05.04.2020r.

1.Dzisiejsza niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Zarówno w mszy św. jak i w obrzędzie poświęcenia palm uczestniczymy w naszych domach przez telewizję, czy przez radio. Pamiętajmy też o przyjęciu duchowo komunii św. do naszych serc.

2.W mszach świętych mogą uczestniczyć TYLKO I WYŁĄCZNIE osoby rodzinnie związane z zamówioną intencją mszy św. (5 osób).

3.Nabożeństwo Gorzkich Żali jest dzisiaj odwołane. Zachęcam, aby trzecią część tego nabożeństwa odmówić lud odśpiewać w domach.

4.W poniedziałek, wtorek i środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00.

Spowiedź należy przełożyć na czas po ustaniu pandemii. Przypominam, że okres Komunii świętej wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca).

5.TRIDUUM PASCHALNE W NASZYM KOŚCIELE BĘDZIE ( 5 osób).

Przypomnienie programu Triduum Paschalnego:

Obrzędy Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty będą tylko w kościele parafialnym.

Intencje zamówione przez parafian w Bałuciance na Wielki Czwartek i Wielką Sobotę zostaną odprawione w innym terminie.

Wielki Czwartek: dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po komunii św. nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Ciemnicy, złożymy Najświętszy Sakrament w tabernakulum. Możemy w tym dniu zyskać odpust zupełny za odśpiewanie „Przed tak wielkim sakramentem”. Pamiętajcie o modlitwie w intencji kapłanów.

Wielki Piątek: dzień Męki i Śmierci Jezusa. Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy w tym roku nie będzie. Wszystkich parafian zapraszam do rodzinnego odprawienia Drogi Krzyżowej w domu. Niech to będzie pełen refleksji, ciszy i zamyślenia dzień modlitwy.
Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18 00. Po nabożeństwie przeniesienie Pana Jezusa do symbolicznego grobu. Adoracji Pana Jezusa w grobie przez parafian nie będzie.  Po zakończeniu piątkowej liturgii Najświętszy Sakrament będzie wystawiony do godz. 22 00. Zachęcamy, by adorację krzyża przeprowadzić w swoich domach. Krzyż, który mamy w domu możemy umieścić w centralnym miejscu naszego pokoju, zapalić obok świece i w ten sposób oddać cześć Chrystusowi Ukrzyżowanemu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).

Wielka Sobota: adorujemy Pana Jezusa w grobie w swoich domach. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w grobie dopiero od godz. 17.00. Poświęcenia pokarmów w kościele w tym roku nie będzie. Pobłogosławimy je sami w domach, specjalnym obrzędem zamieszczonym na naszej stronie internetowej, w niedzielę przed śniadaniem wielkanocnym.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00.  w kościele od zapalenia świecy paschału – symbolu obecności Chrystusa od poprzedniego starego paschału, a następnie będzie celebracja kolejnych części Liturgii, jak co roku, aż do uroczystego błogosławieństwa, które zakończy świętowanie Wigilii Paschalnej.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:  Msze święte w Króliku Polskim o godz. 6.00. i 10.15. W Bałuciance o godz. 9.00.

Zapraszamy was bardzo gorąco  do rodzinnego przeżywania tych dni w swoich domach. Starajmy się, by ten czas mimo tej izolacji od innych i tych trudnych dla całego świata chwil, był jak zawsze czasem świętym, spokojnym i błogosławionym.