5 Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020r.

1.Dzisiejsza niedziela nazywana jest w liturgii Niedzielą Czarną. Zasłaniamy bowiem krzyże i obrazy Jezusa w kościele. Pozostaną zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.

2.W mszach świętych w niedzielę i w tygodniu mogą uczestniczyć TYLKO I WYŁĄCZNIE osoby rodzinnie związane z zamówioną intencją mszy św.
(5 osób).

3.Wszystkich parafian zachęcam do wysłuchania i przeżywania mszy św.
w domach przez media. Zachęcam również do przyjęcia daru komunii św. duchowej.

4.Nabożeństwo Gorzkich Żali jest dzisiaj odwołane! Zachęcamy, by drugą część nabożeństwa odmówić lub odśpiewać sobie w domach.

5.W związku ze zmianą czasu na letni, wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00.

6.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przeżywamy te dni w domach.

7.Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Zarówno w mszy św. jak i w obrzędzie poświęcenia palm uczestniczymy
w naszych domach prze telewizję, czy przez radio.

8.W związku z panującą pandemią nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek miesiąca.