Ogłoszenia parafialne

5 Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024r.

1.Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte do liturgii Wielkiego Piątku.

2.Dzisiaj Gorzkie Żale w Króliku Polskim o godz. 15.30. w Bałuciance po Mszy św. o godz. 10.00.

3.Od jutra w tygodniu Msza święta o godz. 18.00.

4.Ze względu na spowiedzi w dekanacie w tym tygodniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

5.We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. To także dzień imienin ks. abp seniora Józefa Michalika. Osobę solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
Msze święte: Królik Polski godz. 18.00 i Bałucianka godz. 16.00

6.W środę spowiedź przygotowująca do Świąt Wielkanocnych. W Króliku Polskim od godz. 14.00 do 17.00. Przerwa w spowiedzi od godz. 15.30 do 16.00. W Bałuciance spowiedź od godz. 16.00 do 17.00.

7.W piątek w Bałuciance Droga Krzyżowa o godz. 16.00 w czasie, której będziemy modlić się za rodziny z Bałucianki. Następnie Msza święta. W Króliku Polskim Droga Krzyżowa o godz. 18.00. a po niej Msza św. W każdy piątek Wielkiego Postu w czasie Mszy świętej będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego grobu.

8.Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Na sumie uroczyste poświęcenie palm przy zabytkowym kościele i procesja z palmami.

9.Za tydzień w sobotę i niedzielę po południu nasi strażacy będą tradycyjnie chodzić z kartkami i życzeniami świątecznymi.

10.W Niedzielę Palmową po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na krośnieńskie hospicjum.

11.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: Królik Polski, ul. Bieszczadzka od początku do nr 24A.

12.Dziękuję parafianom z Bałucianki za uporządkowanie kościoła po pracach przy nowej posadzce. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejęła p. Krystyna Jakieła.