5 Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022r.

1.Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte do liturgii Wielkiego Piątku.

2.Dzisiaj Gorzkie Żale w Króliku Polskim po Mszy św. o godz. 8.15 i po sumie, w Bałuciance po Mszy św. o godz. 10.00.

3.W tym tygodniu w poniedziałku, wtorek i sobotę adoracja od godz. 7.00. Msza święta o godz. 8.00. Natomiast w środę adoracja od godz. 17.00. Msza święta o godz. 18.00.  O modlitwę różańcową w poniedziałek proszę różę św. Jerzego.

4.We wtorek o godz. 7.30 modlitwy do św. Józefa

5.W pierwszą środę miesiąca o godz. 17.30 różaniec i zmiana tajemnic. Także w środę spotkanie Akcji Katolickiej.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

7.W czwartek spowiedź przygotowująca do Świąt Wielkanocnych
w Króliku Polskim od godz. 14.00 do 17.30. Przerwa w spowiedzi od godz. 15.30 do 16.00. W Bałuciance spowiedź od godz. 16.15 do 17.30.

Także w czwartek o godz. 17.45 modlitwy do św. Wacława

Zachęcam do pisania podziękowań i próśb do Boga za wstawiennictwem Matki Bożej i świętych.

8. W piątek w Bałuciance Droga Krzyżowa o godz. 16.30. a po niej Msza św.
W Króliku Polskim Droga Krzyżowa o godz. 18.00. a po niej Msza św.
W każdy piątek Wielkiego Postu w czasie Mszy świętej będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego grobu.

9.Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Na sumie uroczyste poświęcenie palm przy zabytkowym kościele i procesja z palmami.

10.Także w przyszłą niedzielę składka na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarność.

11. Za tydzień w sobotę i niedzielę nasi strażacy będą tradycyjnie chodzić z kartkami i życzeniami świątecznymi.

12.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: Królik Polski, ul. Bieszczadzka od nr 181 do 192.

13.Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejęła p. Beata Porada.

14.Parafia Rymanów Zdrój organizuje pielgrzymkę do Oświęcimia, Wadowic i Ojcowskiego Parku Narodowego w dniach 23 – 24 kwietnia. Koszt 330 zł.