4 Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020r.

1.Przypominam, że nadal obowiązuje Zarządzenie Ks. Abpa Adama Szala o uczestniczeniu we Mszy św. za pośrednictwem radia i telewizji.

2.W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00.

3.W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

4.W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu od 7.15. Msza św. o godz. 8.00.

5.Zachęcam, aby nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odprawić
w domach, w gronie rodzinnym.

6.W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00).

7.W tym tygodniu w środę kolejny dzień nowenny AK. Członkowie AK łączą się o godz. 16:00, aby modlić się nowenną i trwać przy Panu Jezusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy parafian, aby poprzez modlitwę sercem połączyli się z nami
w modlitwie w swoich domach. W tym trudnym czasie dla świata, w którym doświadczamy kruchości naszego życia zegnijmy kolana przed Panem, który ma moc je ocalić Ps. 103 „On odpuszcza wszystkie twoje winy i leczy wszystkie choroby, On twoje życie ocali od zguby, obdarza cię łaską i zmiłowaniem.” Codziennie w naszej parafii wystawiany jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Z uwagi na zaistniałą obecnie sytuację jest nas w kościele coraz mniej. Stad gorąca prośba do wszystkich członków AK w naszej parafii. Pamiętajmy, że Jezus podczas adoracji nie może być Sam. Tylko On może ochronić nasze rodziny, naszą parafię. Stworzymy w naszych domach miejsce adoracji w formie ołtarzyka. Postawmy krzyż, figurę Matki Bożej, zapalmy świece i módlmy się wspólnie poprzez różaniec, czytanie Słowa Bożego, dowolną modlitwę serca. Niech ten czas tak trudny dla nas będzie czasem łaski zbliżenia się do Boga. Przenieśmy się w myślach przed nasz ołtarz parafialny, gdzie codziennie składana jest za nas ofiara Miłości. Jako członkowie AK wczujmy się w naszą misję i módlmy się wspólnie rodzinami z dziećmi modlitwą różańcową o godzinie 20:30 jak prosi Ojciec Święty Franciszek. J 14 13 „A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu.” „ 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.”