Niedziela Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020r.

1.Z dniem dzisiejszym kończy się czas spowiedzi Komunii świętej wielkanocnej.

2.Akcja Katolicka ma spotkanie jutro po Mszy świętej.

2.Od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem Uroczystości Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00.

3.W czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych niedzielny. Po Mszy świętej o godz. 11.15. procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Jak co roku, o przygotowanie ołtarzy proszę:
I.Rodzice dzieci, które pójdą do I Komunii Świętej
II.Koła Gospodyń Wiejskich
III.Strażacy
IV.Akcja katolicka i młodzież maturalna

Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia. Panów proszę do baldachimu i chorągwi, a młodzież szkolną do figur. W Boże Ciało za pobożny udział w procesji, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.W piątek rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Codziennie na zakończenie adoracji, a przed Mszą świętą procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam z rodzicami dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do dzwonienia.

5.Z racji Roku Eucharystycznego w Bałuciance w czasie Oktawy Bożego Ciała z wyjątkiem niedzieli będzie Msza święta z procesją eucharystyczną o godz. 16.00. w zabytkowej cerkwi.

5.Na adorację w tym tygodniu zapraszam następujące rodziny:
– Królik Polski: ul. Bieszczadzka: 2, 3, 15, 17, 18, 20, 21, 23, 24, 24A
– Szklary: 10/7 i 10/8
– Bałucianka: 14 i 17

6.W przyszłą niedzielę jako drugą miesiąca składka na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Składkę będą zbierać przedstawiciele Rady Parafialnej.

7.Na naszej stronie internetowej są zamieszczane rozważania czerwcowe.

8.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: ul. Bieszczadzka 210, 214, 218, 220, 224, 228, 230

9.Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejął pan Józef Lichaj.

10.Trwa sezon koszenia trawy wokół kościołów i na cmentarzu. Jak co roku, proszę o złożenie w kopertach ofiary w wysokości 30 zł. od każdej rodziny.