Niedziela Miłosierdzia 19.04.2020r.

1.Dzisiaj o godz. 15.00. na stronie parafialnej, na stronie parafialnej na Facebooku oraz na kanale parafialnym na YouTube będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia zawierzając siebie, rodziny, parafię, naszą Ojczyznę i cały świat Jezusowi Miłosierdziu.

►YOUTUBE: www.youtube.com/channel/UCvdASxMz4WUTcCF5e0R9_Eg
►FACEBOOK: https://www.facebook.com/parafiakrolikpolski
►STRONA PARAFIALNA: http://parafiakp.pl

Zachęcam wiernych do częstego odmawiania Koronki do miłosierdzia Bożego
i przypominam o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami na terenie całej Polski za odmówienie Koronki w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy taki odpust mogą zyskać poza kościołem.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

2.Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. W sobotę adoracja od godz. 7.00. Msza św. o godz. 8.00.

3.Według nowych ustaleń, od poniedziałku 20 kwietnia we Mszy św. w  kościele w Króliku Polskim  może uczestniczyć 25 osób, a w Bałuciance 10 osób (zachęcam, aby w niedzielnej Mszy świętej uczestniczyły osoby, które zamówiły intencję i rodziny, które mają w danym tygodniu adorację Najświętszego Sakramentu).

Zasada ta dotyczy również pogrzebów i pozostałych nabożeństw. Przypominam, że należy uczestniczyć w nabożeństwach z założonymi maseczkami. Zdejmujemy je tylko na moment przyjęcia Komunii św.

4.Na adorację w tym tygodniu zapraszamy następujące rodziny:
– Królik Polski: 134, 135, 136, 138, 139, 140, 141, 143, 145, 146
– Szklary: 9/9 i 9/10
– Bałucianka: 31,32

W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. do 18.00. istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

5.W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski.

6.W sobotę święto św. Marka, Ewangelisty. Modlimy się o błogosławieństwo pól. Tekst modlitwy i rozważanie będą na stronie parafialnej.

7.Na stronie parafialnej znajdują się rozważania na każdy dzień okresu wielkanocnego.

8.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: ul. Bieszczadzka 109, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 118, 120, 121.

9.Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejęła pani Karolina Jękot.

10.Zapowiedzi przedślubne

Mateusz Rodzinka – z naszej parafii  z:
Monika Mastej       – zam. w  Zawadka Osiecka

Zapowiedź I (19. 04. 2020)

Kto, by wiedział o przeszkodach między tymi osobami, proszę powiadomić Urząd Parafialny.