I Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

1.Rozpoczyna się Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem: „Posłani, by nieść pokój Chrystusa”.

2.Od jutra o godz. 17.00 będą sprawowane Msze święte roratnie. O godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałki, czwartki i soboty od godz. 16.30 będzie wspólny śpiew Godzinek do Matki Bożej, natomiast we wtorek, środę i piątek od godz. 16.30 będzie modlitwa różańcowa.

Dzieci i młodzież zapraszam w następującym porządku:
poniedziałek, środa i piątek: Dzieci z przedszkola, kl. I, II, III i IV
wtorek, czwartek i sobota: kl. VI, VII i VIII

Dla uczniów klas V, VI, VII i VIII będzie to także przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Dzieci tak jak w ubiegłym roku będą codziennie świecić lampiony i losowały figurkę Maryi, którą na całą dobę zabiorą do domu i razem z rodziną będą przy Niej modlić się.

3.Na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy modlić się o owocne przeżycie misji parafialnych, które odbędą się w październiku 2022 roku zapraszam następujące rodziny:
Królik Polski ul. Bieszczadzka od nr 2 do 36A
Szklary od początku do nr 3/4
Bałucianka nr 27, 28, 29

4.W środę zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej środy miesiąca.

5.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie podczas adoracji. Bardzo proszę, aby skorzystać ze spowiedzi w te dni.

6.W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach. Do chorych będę chciał udać się z posługą sakramentalną 10 grudnia (piątek). Będzie to równocześnie spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia. Proszę nie  zgłaszać  chorych do których przychodzę w pierwsze piątki miesiąca.
Proszę zgłaszać w zakrystii  lub na plebanii te osoby, do których nie przychodzę w pierwsze piątki, a życzą sobie posługi sakramentalnej.

7.W sobotę 4 grudnia o godz. 15.00 nasz kościół parafialny odwiedzi św. Mikołaj, który zaprasza do kościoła naszych najmłodszych parafian.

8.Także w najbliższą sobotę o godz. 17.00 odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska.

9.Dziękuję za ofiary złożone z racji wypominków.

10.W nawie bocznej na stoliku od przyszłej niedzieli będą poświęcone opłatki i świece wigilijne. Cena świecy to jeden posiłek dla dziecka – 10 zł., opłatki –  dowolna ofiara.

11.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: Królik Polski, ul. Bieszczadzka nr: 153 do 163.

12.W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w Bałuciance. W tym tygodniu we wtorek i środę w Bałuciance w cerkwi roraty o godz. 18.00

13.Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przyjęła pani Krystyna Jakieła.