8 Niedziela zwykła – 27.02.2022r.

1.Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na Ukrainie.

2.Od jutra do środy w naszej parafii zbiórka żywności z długą datą ważności oraz odzieży i środków czystości dla uchodźców. Proszę przyniesione rzeczy składać w przedsionku zabytkowego kościoła. Osoby wyrażające wolę przyjęcia do swojego domu ukraińską rodzinę proszę o kontakt pod nr tel. 535614438. Na podstawie zgłoszeń będzie tworzona baza adresów, gdzie w razie konieczności będzie można ulokować uchodźców. Przewidywany pobyt 2 tygodnie.

3.W tym tygodniu Środa Popielcowa. Rozpoczyna się 40 – dniowy okres pokuty – Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
W Środę Popielcową nie będzie adoracji. W Środę Popielcową z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.

Porządek Mszy św.
Królik Polski: godz. 8.00. i 17.00.
Bałucianka 15.30.

W Środę Popielcową składka na poszkodowanych przez działania wojenne na Ukrainie.

4.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie podczas adoracji. Bardzo proszę, aby skorzystać ze spowiedzi w te dni.

5. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszę świętą i spotkanie zapraszam rodziców i dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii Świętej. Także w czwartek rozpoczniemy w Archidiecezji Przemyskiej Nowennę za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Będziemy trwać we wspólnej modlitwie przez dziewięć dni, czyli do 11 marca. Będziemy wspólnie błagać Boga, „aby posłał robotników na żniwo swoje”.

6.W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00. odwiedzę z posługą sakramentalną osoby  starsze i chore.

7.W piątek w Bałuciance Droga Krzyżowa o godz. 15.30. a po niej Msza św.
W Króliku Polskim Droga Krzyżowa o godz. 17.00. a po niej Msza św.
W każdy piątek Wielkiego Postu w czasie Mszy świętej będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego grobu.

9.W przyszłą niedzielę o godz. 11.15. Msza św. w intencji kobiet.

10.W tym tygodniu adoracja w poniedziałek i sobotę od godz. 7.00. Msza święta o godz. 8.00. natomiast we wtorek i czwartek od godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00. Na adorację zapraszam wszystkich parafian. Będziemy modlić się o pokój na Ukrainie. O prowadzenie modlitwy różańcowej proszę następujące róże:

poniedziałek – św. Jerzego
wtorek – Akcja Katolicka
środa – św. Anny
czwartek – św. Teresy
sobota – św. Wacława

11.W przyszła niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali w Króliku Polskim po Mszy św. o godz. 8.15 i po sumie, w Bałuciance po Mszy św. o godz. 10.00.

12.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: Królik Polski, ul. Bieszczadzka od nr 111 do 122.

13.Dziękuję za opiekę nad kościołem w Bałuciance w minionym tygodniu. Proszę, aby w tym tygodniu dyżur przejęła p. Celina Borek.