12 Niedziela Zwykła 19.06.2022r.

1.Trwa Oktawa Bożego Ciała.

2.W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Także w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

3.W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.Także w piątek o godz. 8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego, na którą  zapraszam uczniów naszej szkoły, nauczycieli i rodziców.

5.W sobotę o godz. 18.00 w zabytkowym kościele kolejna katecheza przedmałżeńska.

6.W tym tygodniu  adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Na zakończenie adoracji litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Msza święta o godz. 18.00.

7.Bóg zapłać za ofiary na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii.

8.Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny: ul. Bieszczadzka nr od 111 do 122.

9.W Bałuciance w cerkwi od poniedziałku do czwartku Msze święte i procesja o godz. 16.00.

10.Rozpoczął się sezon koszenia trawy wokół naszych kościołów, na cmentarzu i wokół plebanii. Ofiary w wysokości 30 zł. proszę składać w kopertach.

11.Parafia Królik Polski i Akcja Katolicka organizują 6 sierpnia jednodniową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa: Wawel, Rynek, Łagiewniki. Koszt 200 zł. (w cenie: przejazd autokarem, przewodnicy, bilety wstępu, obiad). Zapisy w kancelarii na plebanii.

12.Zapowiedzi przedślubne

Radosław Konrad Chęć syn Adama i Agaty zam. w Drohobyczce z Joanna Justyna Dereniowska córka Franciszka i Małgorzaty zam. w Króliku Polskim, zap. II

Konrad Grzegorz Barć syn Mariana i Anny zam. w Bałuciance z Ewa Jadwiga Michalska córka Ryszarda i Elżbiety zam. w Rymanowie, zap. I